میهمانی

Gloobz

Gloob

بازی‌های رومیزی و بازی‌های فکری مختلفی وجود دارد. هر کدام نیازمند پیروی از یک داستان خاص یا قواعد خاص هستند. اما برخی بازی‌های رومیزی که به بازی‌های واکنشی معروف هستند، بر پایه عکس‌العمل نشان دادن طراحی شده‌اند. بازی گلوبز یکی از این بازی‌ها است که می‌توانید از آن برای گرم‌تر شدن دورهمی خود استفاده کنید.

بازی گلوبز ساخته شرکت ژیگامیک است. این بازی یک از یک مجموعه عروسک و کارت‌های رنگی و جذاب تشکیل شده. از ۲ تا ۶ نفر می‌توانند وارد این بازی شوند و دورهمی این بازی را انجام دهند. حداقل سن مناسب این بازی هم ۶ سال است و محدودیت سنی هم ندارد و می‌توانید در جمع دوستانه و خانوادگی هم آن را بازی کنید یا که برای فرزندان خود یا اقوام این بازی را خریداری کنید.

اما این بازی چگونه انجام می‌شود و منظور ما از بازی واکنشی چیست؟ بازی واکنشی به این معنا است که وقتی مثلا یک کارت نمایش داده می‌شود، باید سریع تصمیم بگیرید و نسبت به دستور و مشخصات آن کارت، یک دست بازی کنید. در مورد بازی گلوبز هم همینطور است. هنگامی که کارت بازی نمایش داده می‌شود شما باید سریع تصمیم بگیرید و سریع عمل کنید.

اما کمی به اجزای بازی و دستورالعمل بازی گلوبز بپردازیم. این بازی از ۷ تکه پلاستیکی عروسکی تشکیل شده. این ۷ تکه شامل ۳ تکه پلاستیکی سطل رنگ، ۳ تکه پلاستیکی عروسک گلوبز و یک تکه پلاستیکی عروسک مگاگلوبز هستند. علاوه بر این، شما ۵۶ کارت هم در اختیار خواهید داشت که برای تمامی بازیکنان است و باید به صورت عادلانه به زمین بازی وارد شود. هر بازیکن، یک امتیاز‌شمار هم دریافت خواهد کرد و نسبت به پیشرفت یا پسرفتی که دارد، امتیاز او محاسبه می‌شود.

ابتدا همه عروسک‌ها و تکه‌ها را دور هم بچینید. سعی کنید که هر کدام فاصله مناسبی با هم داشته باشند. تمامی بازیکنان هم در فاصله‌ای مساوی با هم و مساوی با تکه‌های پلاستیکی بازی قرار بگیرند. یک نفر مسئول رو کردن کارت بازی خواهد بود. روی هر کارت، تصویر گلوبزها آمده. هر گلوبز شکل مربع، دایره یا مثلثی خواهد داشت و هر کدام یک رنگ قرمز، آبی و زرد دارند.

قبل از اینکه کسی کارت را ببیند، مسئول کارت باید بگوید بیشتر یا کمتر. مثلا مسئول کارت می‌گوید کمتر و کارت را به زمین بازی می‌اندازد. شما باید ببینید که کدام گلوبز کمتر روی کارت وجود دارد. آیا گلوبز مربعی است یا دایره و مثلث؟ همچنین کدام رنگ کمتر استفاده شده؟ بعد از اینکه شناسایی کردید، اجازه دارید که با یک دست، اشیائی که کمتر نمایش داده شده را از روی زمین بازی بردارید. توجه کنید که فقط با یک دست می‌توانید اینکار را انجام دهید.

هر عروسک و هر سطل رنگ، یک امتیاز مثبت به همراه خواهد داشت. اگر عروسک یا سطل اشتباهی هم بردارید، یک امتیاز منفی دریافت خواهید کرد. امتیازها را باید با امتیازشمار خود ثبت کنید و هر کسی که به بالاترین امتیاز یعنی ۳۶ برسد برنده است. البته می‌توانید اعداد کمتری را هم مشخص کنید که بازی زودتر به پایان برسد.

اما دو نوع کارت جایزه هم وجود دارد. یکی کارت مگاگلوبز است و یکی هم کارت ذره‌بین. عروسک مگاگلوبز عروسکی است که از نظر رنگ و شکل متشکل از هر سه عروسک دیگر است. اگر کارت مگاگلوبز را دیدید، فقط باید عروسک مگاگلوبز را بردارید و با اینکار، ۳ امتیاز دریافت خواهید کرد. هیچ شی دیگری را نمی‌توانید با دیدن این کارت از روی زمین بازی بردارید و اگر اشتباه کنید طبیعتا به تعداد عروسک‌هایی که برداشتید، امتیاز منفی خواهید داشت.

کارت ذره‌بین هم به شما اجازه می‌دهد که هر چیزی که در زمین وجود دارد را بردارید. هر چیزی که در یک دست شما جا می‌شود را باید سریعا بردارید. این کارت شبیه یک راند جایزه است که می‌توانید با سرعت عمل خود امتیاز خود را بیشتر کنید و نگران امتیاز منفی بازی نباشید.

این بازی بسیار جذاب است و امکان ساختن لحظاتی شیرین و رقابتی را به دوستان و خانواده خواهد داد. اگر همه بازیکنان مساوات را رعایت کنند، با یک بازی بسیار زیبا روبرو خواهید بود که هیجان فراوانی به همراه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید