دسته بندی نشده

Top That

Top That

معرفی طراح: Thierry Denoual از بنیان گذاران شرکت بلو اورنج (BLUE ORANGE)است که در سال ۲۰۰۰ به کمک Julien Mayot اقدام به تاسیس و راه اندازی شرکت بلو اورنج در آمریکا کرده اند ،اولین بازی طراحی شده توسط این مرد ،بازی فکری بسیار موفق Gobbletاست که اساسا سر منشا ایجاد وتاسیس شرکت بلو اورنج گردید ،این دو دوست و شریک پس از تولید ۱۰۰۰نسخه از این بازی با جیپ خود شروع به سرکشی به فروشگاه های متعدد در آمریکا زدند و بیش از ۵۰۰ فروشگاه را ویزیت کردند و توانستند که ۱۰۰۰ نسخه اولیه این بازی را به فروش برسانند ،بازی تاپ دت (Top That) جز جدیدترین ابداعات این طراح می باشد که در سال ۲۰۱۶ پا به عرصه بازیها و برد گیم ها گذاشته است . از جمله دیگر عناوین خلق شده توسط این طراح می توان به بازیهای زیر اشاره کرد:

                                        PINCOLO

                                         CHICKYBOOM

تم و روند داستانی و هدف بازی: در این بازی شما در نقش یک شعبده باز ماهر و سریع هستید که با آن کلاه کذایی اش می خواهد همه چیز را غیب کند ،خب مگر می شود شعبده باز بود و  سریع و چابک نبود؟!!

در این بازی تعدادی کارت با ترکیبات مختلف وجود دارد ،این ترکیبات باید توسط شعبده بازان در بازی  با ۵ قطعه موجود در دست شان ساخته شود ،گاهی ممکن است مجبور شوید همه قطعات خود را زیر کلاه جادویی قایم کنید یا …. شعبده بازی برنده خواهد بود که با مهارت و سرعت خود بیشترین ترکیبات را درست کند و کارت های بیشتری را نصیب خود کند.

مکانیزم بازی : مکانیزم این بازی pattern Buildingاست .

دسته بندی : این بازی جز پارتی گیم ها یا بازی های گروهی است و در گروه (سرعت عملی یا واکنشی)Action / Dexterity قرار می گیرد.درجه سختی این بازی فکری ۱.۳۳از ۵ است ،که جز بازی های ساده قلمداد شده است.

قوانین و گیم پلی بازی: همانطور که اشاره شد این بازی دارای قوانین بسیار ساده است ولی برای اینکه یک شعبده باز ماهر باشید باید چهار چشمی کارت های بازی را نظاره کنید و در ساختن یک برج از دستان توانمندتان کمک بگیرید.

در این بازی ۵ قطعه وجود دارد: یک سکه ،یک خرگوش ،یک استوانه سر پر قرمز ،یک استوانه تو خالی نارنجی ،یک کلاه بزرگ شعبده بازی.

بعد از رو کردن یک کارت از دسته کارت ها ،باید ترکیب خواسته شده در کارت را بصورت یک ستون عمودی بسازیم ،قطعاتی که به رنگ خودشان است در ستون ساخته شده ،باید قابل دیدن باشد و قطعاتی که به رنگ خاکستری است باید زیر قطعات دیگر مخفی شوند.

شعبده بازی که ستون خود را سریعتر بسازد صاحب آن کارت خواهد شد و در پایان بازی کسی برنده است که بیشترین تعداد کارت را داشته باشد.

تعداد بازیکنان: این بازی را می توان۲ تا ۴ نفره بازی کرد و بهترین حالت آن ۳ یا ۴ نفره است.

قشر و سنین مناسب بازی: توصیه من برای این بازی از ۷ سال به بالا است ،ولی به هیچ وجه این بازی صرفا مختص کودکان نیست ،افراد با هر سلیقه وسنی در کنار این بازی حسابی خوش خواهند بود و برای شکستن یخ جمع بسیار توصیه می شود. به شرطی که تعداد گروهتان ۴ نفر بیشتر نباشد!! و گرنه از یخ شکن های دیگر استفاده کنید.

این نوع ازبازیها به توانمندی و هماهنگی دو نیمکره مغز کمک زیادی می نماید ،توانمندی که بدست آوردن آن نیاز به تمرین می باشد و باعث تمرکز و تیز بینی در افراد می گردد. بالطبع افرادی که دو نیمکره مغزشان هماهنگی بیشتری دارد در این بازی متبحرترند از جمله پیانیست ها!!!

مدت زمان بازی:10 دقیقه ،البته مطمئن باشید هرگز با یک دست بازی کردن ،دست از این بازی نخواهید کشید ،شک نکنید!!

کیفیت قطعات و طراحی تصویر بازی: قطعات این بازی از پلاستیک های بسیار با کیفیت ساخته شده با اندازهایی مناسب ،برای اینکه بتوان قطعات را در زیر هم قرار داد ،کیفیت قطعات بهانه خوبی برای باخت در این بازی نیست ،چون که کاملا به اندازه و دقیق ساخته شده است ،طراحی تصویر این بازی هم بسیار جالب است ،در کناره این بازی یک ست از تمام قطعات قابل رویت است و زیبایی خاصی در جعبه باز ایجاد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید