معرفی بردگیم | بوردگیم

بردگیم پدرخوانده

بردگیم پدرخوانده

رقابت بین دار و دسته‌های نیویورکی

در این مقاله بردگیم محبوب پدرخوانده یا The Godfather: Corleone`s Empire را معرفی می‌کنیم که یک بازی استراتژیک با مکانیزم قلمروگیری و تم مافیایی، و بر اساس شخصیت‌های کتاب/فیلم پدرخوانده است.


در این مقاله بازی پدرخوانده را معرفی می‌کنیم که در تابستان داغ و سوزان سال ۲۰۱۷ عرضه شد و تنمان را سوزاند. ماجرا از این قراره که استاد بزرگ و طراح گرانقدر بردگیم، جناب اِریک لنگ Eric Lang این بازی را که برگرفته از فیلم و کتاب پدرخوانده است، طراحی کرده که مانند بازی دیگر ایشان یعنی Blood Rage در سبک قلمروگیری یا Area Control می‌باشد.

بازی رومیزی پدرخوانده

هدف‌مون تو این بازی چیه؟

بازیکنان در این بازی نقش تعدادی اوباش و مزدور را ایفا می‌کنند که بر سر نشستن بر تخت جانشینی جناب «دون ویتو کورلئونه» با یکدیگر دعوا کرده و تلاش می‌کنند تا مناطق مختلف نیویورک را تصاحب کرده و از راه‌های غیر قانونی پولی به جیب زده و بعد از فوت کورلئونه، جانشین او شوند!

بازی پدرخوانده

جریان بازی از چه قراره؟

دربازی The Godfather: Corleone’s Empire دو تا پنج بازیکن در نقش یکی از پنج خانواده، برای تصاحب جایگاه دون کورلئونه با یکدیگر رقابت می‌کنند‌. در ابتدای بازی به هر بازیکن یک چمدان آهنی، ۹ نشانگر کنترل منطقه به همان رنگ مجسمه‌ها ، ۲ نوچه، ۳ مجسمه اعضای خانواده و یک کارت پول به ارزش های $1 ، $2 ، $3 و دو کارت شغل به صورت تصادفی به بازیکنان داده می‌شود.

این بازی شامل ۴ دور است و هر دور شامل ۵ بخش مختلف است‌. در هر بخش این کارها به ترتیب انجام می‌شود:

۱. باز کردن کسب و کار جدید
۲. فرستادن نوچه ها و اعضای خانواده برای کنترل بر مناطق و کسب و کارها
۳. وضعیت کنترل منطقه
۴. دادن رشوه برای دریافت کمک‌های متحدان
۵. بررسی دخل و خرج و پرداخت باج به جناب کورلئونه

حال به بررسی دقیق هر بخش می پردازیم.

بوردگیم پدرخوانده

۱. بازکردن کسب و کار جدید

در هر دور، یک کاشی از کاشی‌های کسب و کار بر می‌داریم و آن را  به رو در مکان خالی کسب و کار با پایین‌ترین شماره قرار می‌دهیم.

برد گیم پدرخوانده

۲. فرستادن نوچه ها و اعضای خانواده برای کنترل مناطق و کسب و کارها

این قسمت مهم‌ترین و بنیادی‌ترین بخش بازی است. در این بخش از بازی هر بازیکن باید یکی از این چهار فعالیت را انجام دهد:

  • بازی کردن با نوچه ها
  • بازی کردن با اعضای خانواده
  • انجام یک شغل
  • بازی کردن با یک متحد

بازی کردن با نوچه ها بدین صورت است که آنها را بر روی قسمت‌هایی که مربعی‌شکل است قرار می‌دهیم و از مزایای آن بهره‌مند می‌شویم.

هنگام بازی با اعضای خانواده ، آنها را بر روی مکان‌هایی که دایره‌ای شکل هستند، قرار می‌دهیم و از مزایای آن بهره‌مند می‌شویم.

کارت‌های شغل در چهار رنگ زرد، سبز، خاکستری و آبی می‌باشند. برای انجام یک شغل باید هزینه‌ای که بر روی کارت ذکر شده را پرداخت کرده تا از مزایای آن بهره‌مند شویم.

بورد گیم پدرخوانده

۳. وضعیت کنترل منطقه

در این بخش هر بازیکن که تعداد مجسمه‌ی بیشتری در یک منطقه داشته باشد، یکی از نشان‌های خود را در قسمت هشت ضلعی می‌گذارد.

فیگور پدرخوانده

۴. دادن رشوه برای دریافت کمک‌های متحدان

در این مرحله هر بازیکن برای خود متحدانی دست و پا می‌کند. بدین صورت که هربازیکن از چمدان خود و به طور مخفی، مبلغی را انتخاب کرده و سپس همه با هم رو می‌کنند. بازیکنی که بیشترین مبلغ پول را پیشنهاد داده بود ، کارت متحد اول را بر می‌دارد و به همین ترتیب الی آخر.

توکن بازی پدرخوانده

۵.  بررسی دخل و خرج و پرداخت باج به جناب کورلئونه

در این بخش هر بازیکن باید تعدادی کارت سوزانده و تعداد کارت‌های مانده در دستش را به میزان عدد مشخص‌شده برساند.

بازی گادفادر

بعد از اتمام هر ۵ بخش، مجسمه کورلئونه (نشانگر تعداد دورهای بازی) را یک خانه به سمت جلو حرکت داده و سپس دوربعدی را به همین شکل انجام می‌دهیم. بعد از پایان دور چهارم و شمردن پول‌هایی که از راه‌های غیرقانونی به دست آورده‌ایم ، بازیکنی که بیشترین پول را داشته باشد ، برنده، جانشین و فرمانده کل نیروهای مافیا خواهد بود!

بردگیم گادفادر

کیفیت بازی چجوریه؟

صحبت از کیفیت بازی نکنید که اصلا عیبی بهشون وارد نیست. از مجسمه‌های بازی بگیرید تا چمدان‌های بازی، همگی در بالاترین سطح کیفی هستند. مجسمه‌های بازی با دقیق‌ترین جزئیاتشان و چمدان‌ها با جنس فلزی خود حسی از واقعی‌بودن را به بازیکن‌ها منتقل می‌کنند

بوردگیم گادفادر

سخن آخر و ختم کلام

این بازی برای هیچ‌کسی مناسب نیست به جز دوست‌داران پدرخوانده و تمامی کسانی که از پدرخوانده متنفرند! در طی بازی دو تا پنج نفر می‌توانند تجربه‌ای از مافیا بودن را در زمانی حدود یک الی دو ساعت تجربه کنند. پیشنهاد می‌کنم تریلر این بازی را نیز از دست ندهید تا بیشتر با حال و هوای آن آشنا شوید:

نویسنده : امیر رضا وردی

دیدگاهتان را بنویسید