اخبار دنیای بردگیم, استراتژیک

Free Market : NYC

free market NYC boardgamebox

Free Market : NYC

زمان عرضه : دسامبر 2019

 

تا اواسط دهه 1930 ، ایالات متحده هنوز در تلاش بود تا از رکود بزرگ آمریکا بکاهد. این اوقات دشوار با گرسنگی ، جنایت ، بیکاری زیاد ، نابرابری توزیع ثروت ، تحرک محدود اجتماعی و نزاع سیاسی همراه بود که صبر و استقامت آمریکا را محک زد.

دولت سیاست های اقتصادی جدیدی را وضع کرد که در نهایت منجر به احیای اصول بازار آزاد شد. در اوایل دهه 1940 آشکار شد که ایالات متحده آمریکا اقتصاد خود را با تکیه بر بازار آزاد احیا کرد.

free market بوردگیم

بازار آزاد نیویورک سیتی یک بازی رقابتی واستراتژیک است که اصول اقتصاد بازار آزاد را به صورت طنزآمیز ارائه میدهد و آن را به یک بازی اجتماعی و سرگرم کننده تبدیل می کند!

در این بازی شما گروهی از افراد که در زمینه های مختلف در کنار هم کار می کنند ، رامدیریت میکنید تا به هدفشان برسند.

در طول بازی ، کالاهایی را در حراج خریداری می کنید ، کالاها را به مغازه ها و کارخانه ها تحویل می دهید ، در مغازه ها و کارخانه ها شریک می شوید ، یا شاید استراتژی حریفان را حدس بزنید و تجارت و سرمایه آنها را به دست بگیرد !

همچنین در رویدادها شرکت خواهید کرد ، بر سیاست تأثیر می گذارید ، جوایز می گیرید و انواع و اقسام اقدامات به شما کمک می کند در شغل ، مشارکت ها و دارایی های خود پیشرفت کنید.

freemarketnycboardgame

بوردگیم بازار آزاد نیویورک سیتی برای 2-5 بازیکن بالای 12 سال طراحی شده است و در 90-180 دقیقه بازی می شود. دفترچه قوانین, بازی را به6 زبان توضیح داده است است.

free market NYC rulebook

شایان ذکر است که این بازی رومیزی به زبان وابسته نیست – یعنی که بازیکن نیازی به دانستن انگلیسی یا زبان دیگری ندارد.

freemarketboardgame
free market NYC board game

گیم پلی

بازی Free Market : NYC شامل 4 دور بازی است. در هریک از آنها شما مسئولیت مدیریت گروهی از افراد را دارید که در بازار آزاد در کنار هم کار می کنند.

سپس شما می توانید در بورس سهام سرمایه گذاری کنید تا بتوانید سرمایه گذاری های بیشتری کنید و دارایی های خود را افزایش دهید ، البته با ریسک ! همچنین فرصتی برای شرکت در جمع آوری کمک های مالی ، شرکت در برنامه ها ، تأثیرگذاری بر سیاست ، برنده شدن در جوایز را خواهید داشت.

یکی از جنبه های جالب بازی این است که در هر لحظه باید تصمیمی گرفت.

اگرچه همه بازیکنان در یک نقطه بازی را شروع میکنند، اما وجود انتخاب های پر سود در مناطق مختلف صفحه بازی و اقدامات مختلف بازیکنان، پیچیدگی به بازی اضافه می کند که باعث می شود این بوردگیم غیرقابل پیش بینی باشد.

 

پایان بازی

در پایان دور چهارم بازی ، هر بازیکن کل دارایی و سرمایه خود را محاسبه می کند.  بسیار ساده است: ثروتمندترین بازیکن برنده بازی است.

free market NYC table game
free market NYC tokens
free market NYC

برج اهدا,یک وسیله خارج از صفحه است که جذابیت زیادی به بازی می بخشد. در طول بازی ، بازیکنان به مبلغ درون برج کمک می کنند. صبر کنید تا مبلغ زیاد شود ، اما نه آنقدر تا دیگران فرصت کنند آن را بردارند.

یکی از قسمت های جذاب بازی ، حراج است که مهارت های ارزیابی و ریسک بازیکنان را آزمایش می کند. این مرحله به فضای بازی یک عنصر طنز را اضافه می کند و تعامل های اجتماعی را تقویت می کند.

free marketNYCboargamemeeple

یک ویژگی خلاقانه و جذاب بازی، کامیون هایی است که می توان به طور فیزیکی کارگران را به مناطق دیگر بورد بازی منتقل کند. تصاویر و طرح های فانتزی روی کارت ها و توکن های این بازی رومیزی متمایزو زیبا هستند.

دیدگاه ها :

 

Nox’ Spellenzolder – English

 

“Free Market : NYC یک بازی عالی است زیرا راه های زیادی برای بازی کردن وجود دارد و مسیرهای مختلفی شما را به برنده شدن سوق می دهد”

 

 

Man VS Meeple – English

 

“قیمت بازار آزاد   NYC دائماً در نوسان است ، و شما را مجبور می کند استراتژی های خود را با آن تطبیق دهید و چیزهای جدید و روش های جالب را امتحان کنید.” – MvM

 

 

La Mazmorra de Pacheco – Spanish 

 

“مرحله Fundraiser بسیار جالب است زیرا بستگی به این دارد که برج چه چیزی پیش روی شما میگذارد. اولین بازیکنی که روی برج قمار می کند چیزهای بهتری به دست می آورد.”

free market table game character
free market board game
free market NYC board
freemarketgame team

جمع آوری و ترجمه : باشگاه بردگیمی ها

دیدگاهتان را بنویسید