تیمی | گروهی, فکری

Marrakech

Marrakech

بازار فرش مراکش رونق خیلی زیادی داره و هر ساله تاجران فرش از سراسر دنیا اونجا جمع میشوند تا فرش های خودشون رو به معرض نمایش و فروش بزارند.
همیشه بهترین فرش های دنیا رو میشه در این بازارچه مشاهده کرد و محو زیبایی های اونها شد!
اگه شما هم تاجر فرش هستید و علاقه مند به فرش و قالیچه، بهترین فرصت برای تجارت شماست!
فقط یه نکته خیلی مهم داره این بازارچه و اونم مالک سختگیر و غُرغُروی اونه!!
این مالک اسمش عصام هست و اصالتی مراکشی داره و تمام قوانین بازارچه رو اون وضع میکنه!!
عصام هست که به شما اجازه میده فرش ها رو بفروشید و نرخ فرش ها رو مشخص میکنه!
اگه از فرش های شما خوشش بیاد و قدم روی فرش هاتون بزاره پول خوبی گیرتون میاد!! البته باید حواستون باشه، چون اگه از فرش های رقیبان شما خوشش بیاد باید مالیات و کرایه ای هم پرداخت کنید!
در پایان بازار، بهترین فروشنده انتخاب میشه و قطعا بهترین فروشنده بیشترین فروش و دارایی رو در این بازار صاحبه!
در هر صورت در این بازار اولین و مهمترین مورد، زیبایی بی حد و حصر نقش و نگار های فرش هاست و مطمئن باشید از دیدن اونها لذت میبرید…

مراکش یه بازی خانوادگی هست که با تم شاد و رنگ بندی های زیبا و قطعات منحصر به فردش قطعا باعث ایجاد حس خوب و پر نشاطی برای بازیکننده هاش میشه.
بازی قوانین ساده ای داره و براحتی میشه اونها رو توضیح داد و بازی رو یاد گرفت، بازی مراکش برای 2 الی 4 بازیکن طراحی شده و زمان بازی هم کوتاه ولی همراه با هیجان بالاست.
در بازی مراکش هر بازیکن نقش یک تاجر فرش رو بازی میکنه که باید در بازار پیش روش که همون صفحه بازی هست فرش هاش رو پهن کنه و امتیاز بگیره.یک شخصیت عربی به اسم عصام هم در بازی وجود داره که به شکل یه آدمک چوبی طراحی شده که در اصل نحوه تعیین امتیاز در بازی رو تعیین میکنه.
صفحه ی بازی به شکل مربع طراحی شده که داخل اون با تقسیم بندی هایی یکسان به مربع های کوچک تبدیل شده.
هر فرش دو تا خونه ی مربعی شکل رو اشغال میکنه و بازیکنان باید تا میتونند فرش های خودشون رو در فضاهای خالی و همچنین روی فرش های دیگر بازیکنان قرار بدهند تا درامد و امتیاز بیشتری کسب کنند.
در پایان بازی بدلیل قرار گرفتن فرش های رنگی بازیکنان در صفحه، شما شاهد یه اثر هنری هستید که هر چقدر بهش نگاه کنید خسته نمشید! و بسیار زیبا و چشم نواز خواهد بود.
امتیازات هم به صورت سکه های درهم (Dirhams) هستند که در پایان بازیکنی که بیشترین سکه درهم رو داشته باشه و همچنین بیشترین فرش نمایان در صفحه، برنده بازی خواهد بود.
زمان بازی کوتاه هست و شرایط یه بازی خانوادگی که برای تمام سنین مناسب هست رو داراست و از طرفی بدلیل قطعات خاص و جنس خاص تر اونها برای کودکان ( 6 سال به بالا ) و نوجوانان شدیدا جذابه.
نقطه قوت و مثبت طراحی این بازی در قطعات اون هست که برای فرش های بازی از جنس جیر و با کیفیت بالا استفاده شده و همینطور طراحی و رنگ بندی خیلی شاد و چشم نواز که این طراحی عالی رو روی جعبه بازی هم میشه مشاهده کرد.
جنس تاس این بازی که بزرگ تر از تاس های معمولی هست و به جای نقطه برای اعدادش از شکل گیوه استفاده شده، از چوب هست و همینطور آدمک عصام که چوبی هست.جنس سکه های درهم بازی هم خیلی خوب و با رنگ بندی و طراحیه شیک و زیبایی هست.

دیدگاهتان را بنویسید