حافظه

Enchanted Forest

Enchanted Forest

دختربچه ای حول و حوش پنج سال روبروت نشسته. روی میزی که در بین شماست یک نقشه قرار داره و روی نقشه یک سری مهره که شباهت به درخت کاج دارند. دختربچه یکی از درخت ها رو برمی داره و زیر اون رو نگاه می کنه. ناگهان چشمانش باز می شه، نفس عمیقی از بینی می کشه بدون اینکه بازدمی داشته باشه و همزمان کمرش رو صاف می کنه و رو به عقب می ره. به دخترک می گید که “چیزی پیدا کردی؟” می گه “نه” و در حالی که سعی می کنه باهاتون چشم تو چشم نشه، مهره رو سریع سر جاش می ذاره. لبخندی می زنید. حالا نوبت شماست.

راز جنگل در کشورهای مختلفی منتشر شده و در هر یک از این کشورها نامی کمابیش متفاوت داره. عنوان نسخه اصلی – در کشور آلمان – Sagaland به معنای “سرزمین حماسه” است و نسخه ای که در کشورهای انگلیسی زبان انتشار یافته عنوان Enchanted Forest به معنای “جنگل افسون شده” رو داره. بازی اول بار در سال 1981 میلادی منتشر شد و سال بعد جایزه Spiel Des Jahres – جایزه بازیِ سال که یکی از مهم ترین جوایز در دنیای بازی های فکری و بردگیم است – رو از آنِ خودش کرد.

 

 

طراح بازی الکساندر رَندالف (Alexander Randolph 1922 – 2004) است. رندالف پیش ار این که زندگی خودش رو وقفِ طراحی بازی کنه، مشاغل زیادی رو امتحان کرد. یکی از این مشاغل “کشف رمز” بود که در جنگ جهانی دوم  پیشه کرد! از سال 1961 به طراحی بازی روی آورد و در نزدیک به 4 دهه فعالیت حرفه ای بیش از 100 بازی منتشر کرد و  در این دوران یکی از محبوب ترین طراحان بازی به شمار می اومد.

دیدگاهتان را بنویسید