تاس, تیمی | گروهی, ماجراجویی, معرفی بردگیم | بوردگیم, همکاری مشترک

Flash Point: Fire Rescue

Flash Point

معرفی بردگیم Flash Point: Fire Rescue

مرد سراسیمه گوشی تلفن را برداشت و شروع به شماره گیری کرد: 1، 2، 5. صدایی از پشت خط گفت: “آتش نشانی، بفرمایید؟”.  پاسخ مرد وحشت زده و نگران فقط یک کلمه بود: “آتش”!
لحظاتی بعد، شما و تیمتان با لباس های فُرم در حالیکه آرامش خود را حفظ می کنید بسوی جهنمی از آتش حمله ور می شوید. ثانیه ها در حال گذر هستند و زمان برعلیه شماست. باید دل به دریا بزنید و خطرها را همچون مومی در دستانتان نرم کنید، تا جان قربانیان این حادثه را نجات دهید.
بازی ” نقطه اشتعال: رهایی از آتش Flash Point: Fire Rescue ” ، یک بازی همکاری مشترک با تِم آتش نشانی و اِطفای حریق است. این بازی به دو صورت پایه و حرفه ای برای دو تا شش نفر قابل اجراست. در هر دو صورت از بازی شما برای پیروزی باید حداقل هفت قربانی، از ده قربانی حادثه آتش سوزی را نجات دهید.
در حالی که شما سرگرم نجات قربانیان هستید، آتش، این رقیب سرسخت شما، مصرانه در حال گسترش خود می باشد. به تمام اتاق ها، راهروها، طبقات و حتی دورترین نقاط خانه سرایت می کند. سعی دارد عرصه را چنان بر شما تنگ کند که علاوه بر قربانیان، تک تک افراد آتش نشان را نیز در کام خود فرو ببرد.

flash point board game

گیم پلی

در هر نوبت شما باید دو تاس بازی را بیاندازید و با این کار محل سرایت آتش را مشخص می کنید. این سرایت می تواند به صورت افزایش دود، آتش و یا انفجاری بزرگ و خرد شدن دیوار های ساختمان اتفاق بیافتد.
شما در ابتدای بازی یکی از شخصیت های آتش نشان را که به صورت کارت های مختلفی طراحی شده اند، انتخاب می کنید. هر شخصیت، یک تخصص منحصر  بفرد دارد.
فرمانده، قدرت دستور و جابجایی دیگر اعضای تیم را دارد. راننده، به راحتی می تواند با استفاده از ماشین آتش نشانی، آتش را هدف خود قرار دهد. متخصص احیا و درمان، قربانیان را در عمق حادثه احیا می کند و الی آخر. همه وهمه در تلاشند تا قبل از فرو ریختن ساختمان و افزایش بیش از اندازه آتش، قربانیان را به بیرون از ساختمان هدایت کرده و آنها را نجات بدهند.
در صورتیکه نقطه اشتعال را به صورت حرفه ای بازی می کنید، شما با موانع بیشتری نسبت به مدل ساده تر آن روبرو خواهید شد. از جمله نقاط داغ، مواد منفجره و تعداد انفجار های متعدد اولیه که چالش های بازی را دو چندان می کنند. در هر دو صورت بازی در صورت کشته شدن چهار قربانی، فروریختن ساختمان و افزایش بیش از اندازه آتش، تیم شما بازنده خواهد بود. اما همانند دیگر بازی های همکاری مشترک تنها یک راه برای پیروزی در برابر چندین راه شکست وجود دارد. آن هم نجات حداقل هفت قربانی است.
صفحه بازی به صورت دو رو طرحی شده است. هر طرف آن نمای ساختمانی را نشان می دهد که آتش سوزی در آن اتفاق افتاده است. اصلی ترین تفاوت این دو ساختمان در درجه سختی آن هاست. با توجه به پیشنهاد بازی، شما ابتدا باید از یک طرف آن که از دیوارهای داخلی کمتر و دسترسی آسانتر به محل های مختلف ساختمانی را دارد، شروع کنید. سپس در ساختمان بعدی مهارت های خود را بیشتر به نماش بگذارید.

flash point cards

برای خرید برد گیم Flash Point : Fire Rescue اینجا کلیک کنید.

اطلاعات بازی

 

تعداد بازیکنان: 6-2

زمان بازی: 45 دقیقه

رده سنی: 10+

flash point boardgame

جمع آوری و ترجمه : باشگاه بردگیمی ها

دیدگاهتان را بنویسید