اخبار دنیای بردگیم, اقتصادی, حمل و نقل

Taxi Derby

taxi derby boardgame

Taxi Derby یک بردگیم تماتیک از بازی های Skipshot است که در سال 2020 به بازار می آید. علاوه بر استراتژی شانس هم در آن دخیل است.

 

taxiderby tablegame

در این برد گیم بازیکنان در شهر Ixat راننده  تاکسی هستند. این شهر با سرعتی بی سابقه در حال پیشرفت است. یک اپلیکیشن تاکسی جدید برای صنعت تاکسیرانی سنتی دردسر درست کرده است. رانندگان برای ارائه بهترین خدمات و جذب مشتری با کرایه بیشتر با هم رقابت می کنند.

 

در بازی رومیزی Taxi Derby  هر بازیکن روی بورد با دیگران در حال رقابت است. مسافران را انتخاب و سوار می کند.  تاکسی های خود را به روز می کند و سعی می کند بیشترین درآمد را کسب کند.

 

مراقب باشید! سعی کنید از گشت و گذار بیش از حد و استفاده زیاد از کارت شانس اجتناب کنید.

 

هدف بوردگیم Taxi Derby به دست آوردن بیشترین پول است. وقتی مسافران را سوار میشوند و به مقصد می رسند کرایه می دهند. آسان به نظر می رسد؟ خوب، سر و کله زدن با مسافران همچین ساده هم نیست. مسافران دائما نیاز به تاکسی های بهتر دارند. رانندگان فقط زمانی می توانند تاکسی خود را ارتقا دهند که مسافر ندارند. بنابراین بازیکنان باید استراتژی خود را با دقت برنامه ریزی کنند. آیا بهتر است یک مسافر پرسود را سوار کنند، یا تاکسی را نونوار کنند؟ به هر حال باید مراقب باشند زیرا شخص دیگری ممکن است آنها را زودتر انتخاب کند.

طراح بازی : Romney Treio , Brady Hunt

طراح هنری : Philipp Ach

منتشر کننده : Skipdhot Games

تعداد بازیکنان : 5-2

رده سنی : 10+

زمان بازی : 75-45 دقیقه

taxi derby game

گیم پلی :

در هر نوبت بازیکنان 2 حرکت از 3 حرکت زیر را به انتخاب انجام می دهند :

1) مسافر را انتخاب کند: در صورتی که امکانات مورد نیاز او را داشته باشد.

2) مسافر را در نقطه مقصد پیاده کند و مبلغ کرایه را دریافت کند.

3) تاکسی خود را ارتقا دهد : به فروشگاه برود. مبلغ مورد نیاز را پرداخت کند و یک مورد ارتقا دهنده را بخرد.

taxi derby board game customeres

مسافرها

در سطح شهر افراد مختلفی را می توان دید : مسافران عادی ، کارمندان ، نمایندگان دولتی ، افراد مشهور ، سیاستمداران و حتی مجرمان! هر یک از این مسافران نیازهای مختلف و نرخ پرداخت متفاوتی دارند. این مسافران منحصر به فرد روی استراتژی بازیکنان به عنوان راننده تأثیر می گذارد ، زیرا هرچه تعداد مسافر بیشتری از یک نوع خاص بتوانند سوار کنند، احتمال دارد که پاداش بیشتری بگیرند.

ماشین گشت

به محض اینکه بازیکنان بیشتر از 4 نقطه حرکت کنند، ماشین گشت تعقیبشان خواهد کرد. باید تاس 4 طرفه را ریخت و با تعداد حرکت هر بازیکن جمع کرد.اگر از سرعت مجاز بیشتر باشد ماشین گشت او را تعقیب می کند. بازیکن باید جریمه بپردازد. و اگر نتواند مسافر خود را از دست می دهد.

taxi derby board

پایان بازی

هیچ کس نمی داند برنده چه کسی است ! امتیازهای ویژه ای در آخر بازی داده می شود. مثلا هر کس که بیشتر تاکسی خود را ارتقا داده باشد امتیاز میگیرد. یا هر کس که کمتر توسط ماشین گشت جریمه شده باشد امتیاز می گیرد. و مبلغ درآمد هر راننده هم مهم است ! بازیکنان باید سخت تلاش کنند تا در آخر روز برنده باشند !

جمع آوری و ترجمه : باشگاه بردگیمی ها

دیدگاهتان را بنویسید