coltexpress بازی
یازدهم جولای ۱۸۹۹ ، ساعت ۸ صبح! قطار Union Pacific در ایستگاه فولسوم نیو مکیزیکو رو با  ۴۷ مسافر ترک کرد. بعد از گذشت دقایقی از حرکت قطار، صدای قدم زدن های سریعی از بالای واگن ها شنیده میشود، و ناگهان صدای تیراندازی!!راهزنانی مسلح و به شدت بیرحم وارد قطار شده اند و هدفشان سرقت جواهرات و پول های مسافران هس. آیا راهزنان موفق به انجام اهداف شوم خودشان خواهند شد؟! آیا موفق به دستبرد زدن به گاوصندوقی که توسط کلانتر محافظت میشود و حاوی دلارها و اشیاء قیمتی فراوانی است، میشوند؟! قطعا کلانتر برای حفاظت از گاوصندوق و مسافران آماده است و نبرد سختی در خواهد گرفت. ما کدام راهزن میتواند غنائم بیشتری رو تصاحب کند و لقب ثروتمندترین یاغی این گروه خشن رو یدک بکشد؟!
این بازی توسط شرکت فرانسوی ludonaute منتشر شد و مورد استقبال خیلی خوبی قرار گرفت، به طوریکه با پشت سر گذاشتن رقیبان قوی خودش در مراسم spiel des jahres 2015 توانست عنوان بهترین بازی سال ۲۰۱۵ رو تصاحب کند و همینطور چند نامزدی و جایزه در مراسم های دیگر. شاید اصلی ترین نکته در برنده شدن و استقبال خوب از این بازی استفاده از قطعات خاص و چیدمان زیبای آنها به همراه ایجاد تم داستانی و تصویری خوب و همچنین مکانیزم های خاص آن بی تاثیر نبوده و تمام این موارد به همراه تبلیغات بالا از عوامل موفقیت بازی کُلت اکسپرس بوده اند. بازی Colt Express جزو دسته بازی های خانوادگی هست که با توجه به امکان ۶ نفره بازی کردنش و همچنین فضای شاد و هیجانی موجود در آن میشود در دسته بازی های پارتی گیم هم به حساب آورد.
بوردگیمcolt express

گیم پلی

هر بازیکن یکی از شخصیت های بازی را انتخاب میکند و صفحه و کارت های مربوط به آن شخصیت را میگیرد و آدمک خودش را در یکی از واگن ها قرار میدهد. بازی بسته به تعداد بازیکن ها تعداد واگن های متفاوت و همینطور تعداد دور بازی متفاوتی دارد. هر شخصیت که شامل ۲ زن و ۴ مرد هستند، قدرت و عملکرد متفاوت و مخصوص به خودش را دارد. قطار بازی حامل یک مهره کلانتر هم هست که در واقع برای حفاظت از مسافران و گاوصندوق و همچنین رویارویی با راهزنان در قطار قرار گرفته و توسط خود بازی و عملکرد بازیکنان هدایت میشود.
در فاز اول هر دور بازیکنان کارت های اکشنی که در اختیار دارند انتخاب می کنند. در فاز دوم کارت ها رو می شوند و بازیکنان به ترتیب مهره های خودشان را در واگن ها حرکت داده و از مسافران بخت برگشته  سرقت می کنند. بازی بعد از چند دور مشخص به پایان میرسد و برنده بازی راهزنی هست که بیشترین ثروت و قاعدتا دزدی رو انجام داده و لقب ثروتمندترین راهزن گروه رو به خودش اختصاص میدهد !
بازی colt express

تعداد بازیکنان : ۶-۲

زمان بازی : ۴۰-۳۰ دقیقه

رده سنی : +۱۰

جمع آوری و ترجمه : باشگاه بردگیمی ها

colt express board game

برای خرید بردگیم  Colt Express  اینجا کلیک کنید.

colt express cactus بردگیم
colt express game box
colt express boardgame

جمع آوری و ترجمه : باشگاه بردگیمی ها